Рецепти

Рецепт: Шпагети карбонара

Сега и вие може да уживате во оригиналниот вкус на познатите италијански шпагети карбонара. Состојки: – 300 гр сланина од …

Рецепт: Домашно свинско суфлаки

Суфлаки е популарно јадење од грчката кујна кое се прави со свинско месо, исецкано на коцки. Се маринира во типични …

Рецепт: Сос за меко и сочно месо на скара

Кој би можел да одолее на идеално приготвена сочна скара? Тајната за совршена скара сега веќе ви е достапна и …

Рецепт: Тавче гравче со селски колбас

Гравот отсекогаш бил, и ќе биде значаен и неизоставен дел од македонската традиционална кујна. Некои го подготвуваат како чорба, но …